filozofické kreslené vtipy

Na život s humorem

Život by byl o poznání jednodušší, pokud by byl bezesporu i tak zázračný okamžik zrození uspořádán přece jen poněkud jinak. V termínu příchodu na svět by prostě s každým člověkem měl být k dispozici také manuál s návodem na příštích několik desítek let existence.

Otázky po smyslu lidského bytí trápí totiž lidstvo odpradávna. Kdo jsme a kam směřujeme a proč? Mnozí se na ně pokusili odpovědět se vší vážností. A celá řada osob také pochopila, že život nepřináší pouze ty příjemné aspekty. Dobro však bez zla nemůže být a jak čelit oněm méně příznivým momentům?

Recept je poměrně snadný. Měli bychom se jim rozhodně dokázat postavit s humorem a leckdy i potřebnou dávkou sarkasmu a sebeironie. Kreslené filozofické vtipy nejen pobaví, ale také odkryjí velkou pravdu. Mnohdy v jejich odkazu dozajista věrně poznáte sebe nebo svoje nejbližší, odrážejí se v nich totiž situace důvěrně známé.

Poznáváte se také

Než nám tedy k životům někdo nadělí uživatelskou příručku, pojďme se právě alespoň zasmát. Poznáváte v našich filozofických vtipech každodenní kalamity i vlastního žití? Vaše děti usoudily, že uklízet si v pokoji je pod jejich úroveň a bezesporu na ně čeká zářná kariéra kavárenského povaleče, partner podle počtu ležérně pohozených ponožek pravděpodobně aspiruje na tutéž životní dráhu, vaše matka se domnívá, že dokud se nestanete dolarovým multimilionářem/nenaučíte se svíčkovou, nebude váš život zcela kompletní a soused vás od posledních nedokonale umytých schodů zdraví jen velmi úsečně.

Do toho s železnou pravidelností jednou týdně nastane pondělí, kterým odstartuje pracovní kolotoč a média na vás valí negativní zprávy s takovou kadencí, že konec světa už se v nejbližších minutách jistě zdvořile otáže, zda smí vstoupit. Proto je důležité zachovat si optimismus a od toho je tu naše sbírka filozofických vtipů. Doporučujeme užívat několikrát denně. Vedlejšími účinky jsou nekontrolovatelné záchvaty smíchu.

 • Specifikum stáří ? Všechno už víš, ale nikdo Tě neposlouchá!
 • Byla Tvoje manželka někdy spokojená? Jasně. Předloni. Asi 10 minut
 • Pro Česko je velkým přínosem, že budoucí předseda vlády má bohaté zkušenosti s tím, jak funguji tajné služby. Zevnitř
 • Jsou čtyři formy strachu: -menší strach -panika -5 zmeškaných hovorů od matky -"musíme si promluvit"
 • Nedělí. Když je sice ještě víkend, ale už vám ho kazí vidina pondělních povinností.
 • Apríl je sice až zítra, ale to je jedno, protože můj život mi připadá jako jeden velkej blbej vtip už dost dlouho...
 • Kdybych pečoval o svojí kůži tak jako pečuju o kůži na svejch botách, klidně bych mohl bejt modelka.
 • Jsme země plná paradoxů: Okamura bojuje proti imigrantům, Babiš proti daňovým únikům a Klaus mladší proti inkluzivnímu školství.
 • Víte co bude fakt průšvih? Až si zloději kovů uvědomí, že v krvi je železo...
 • Není trochu smutné, že většinu života strávíme interakcemi s neživým počítačem?
 • Vysokoškolské vzdělání je v ČR na velmi dobré úrovni... Nepochybně. Ale když vím, jakej jsem já inženýr, tak se dost bojím jít k doktorovi.
 • Začínám věřit, že chemtrails skutečně existují. Jak jinak si vysvětlit, takový nárůst lidský blbosti.