filozofické kreslené vtipy

Na život s humorem

Život by byl o poznání jednodušší, pokud by byl bezesporu i tak zázračný okamžik zrození uspořádán přece jen poněkud jinak. V termínu příchodu na svět by prostě s každým člověkem měl být k dispozici také manuál s návodem na příštích několik desítek let existence.

Otázky po smyslu lidského bytí trápí totiž lidstvo odpradávna. Kdo jsme a kam směřujeme a proč? Mnozí se na ně pokusili odpovědět se vší vážností. A celá řada osob také pochopila, že život nepřináší pouze ty příjemné aspekty. Dobro však bez zla nemůže být a jak čelit oněm méně příznivým momentům?

Recept je poměrně snadný. Měli bychom se jim rozhodně dokázat postavit s humorem a leckdy i potřebnou dávkou sarkasmu a sebeironie. Kreslené filozofické vtipy nejen pobaví, ale také odkryjí velkou pravdu. Mnohdy v jejich odkazu dozajista věrně poznáte sebe nebo svoje nejbližší, odrážejí se v nich totiž situace důvěrně známé.

Poznáváte se také

Než nám tedy k životům někdo nadělí uživatelskou příručku, pojďme se právě alespoň zasmát. Poznáváte v našich filozofických vtipech každodenní kalamity i vlastního žití? Vaše děti usoudily, že uklízet si v pokoji je pod jejich úroveň a bezesporu na ně čeká zářná kariéra kavárenského povaleče, partner podle počtu ležérně pohozených ponožek pravděpodobně aspiruje na tutéž životní dráhu, vaše matka se domnívá, že dokud se nestanete dolarovým multimilionářem/nenaučíte se svíčkovou, nebude váš život zcela kompletní a soused vás od posledních nedokonale umytých schodů zdraví jen velmi úsečně.

Do toho s železnou pravidelností jednou týdně nastane pondělí, kterým odstartuje pracovní kolotoč a média na vás valí negativní zprávy s takovou kadencí, že konec světa už se v nejbližších minutách jistě zdvořile otáže, zda smí vstoupit. Proto je důležité zachovat si optimismus a od toho je tu naše sbírka filozofických vtipů. Doporučujeme užívat několikrát denně. Vedlejšími účinky jsou nekontrolovatelné záchvaty smíchu.

 • Ti ilegálové, co v USA řvou - Trump není můj prezident - mají pravdu. Jejich prezident se totiž jmenuje Enrique Peña Nieto.
 • Dobrá žena, s dobrým párem bot, nemůže být nikdy ošklivá
 • ,,Dnes bylo takovy horko, ze Cesi prestali nosit ponozky do sandalu"
 • ,,Nekdy vstanu tak brzo,ze na me cumi blbe i to kafe.."
 • Být sečtělý znamená vědět, že rajče je ovoce. Být moudrý znamená nedávat ho do ovocného salátu.
 • Alzheimer a průjem jsou nejhorší kombinace. Běžíš a nevíš kam.
 • Nekvalitní lezecké vybavení ma dvě výhody: 1) Je levné. 2) Vydrží do konce života.
 • Je zajímavé, jak při velkých vedrech lidská hloupost krystalizuje.
 • S manželkou si často vyměňujeme názory. Přicházím se svým a odcházím s jejím.
 • Když mám v pokoji bordel jak v tanku... ...znamená to, že jsem tankista?
 • Za všechny moje problémy může špatná konstelace Jupitera a Marsu... ...vůbec nechápu, jak to někdo může spojovat s tím, že jsem hloupá a líná.
 • Říká se jste to, co jíte. Ale fakt si nepamatuju, že bych snědl "blbečka" nebo "hanbu celé rodiny"