filozofické kreslené vtipy

Na život s humorem

Život by byl o poznání jednodušší, pokud by byl bezesporu i tak zázračný okamžik zrození uspořádán přece jen poněkud jinak. V termínu příchodu na svět by prostě s každým člověkem měl být k dispozici také manuál s návodem na příštích několik desítek let existence.

Otázky po smyslu lidského bytí trápí totiž lidstvo odpradávna. Kdo jsme a kam směřujeme a proč? Mnozí se na ně pokusili odpovědět se vší vážností. A celá řada osob také pochopila, že život nepřináší pouze ty příjemné aspekty. Dobro však bez zla nemůže být a jak čelit oněm méně příznivým momentům?

Recept je poměrně snadný. Měli bychom se jim rozhodně dokázat postavit s humorem a leckdy i potřebnou dávkou sarkasmu a sebeironie. Kreslené filozofické vtipy nejen pobaví, ale také odkryjí velkou pravdu. Mnohdy v jejich odkazu dozajista věrně poznáte sebe nebo svoje nejbližší, odrážejí se v nich totiž situace důvěrně známé.

Poznáváte se také

Než nám tedy k životům někdo nadělí uživatelskou příručku, pojďme se právě alespoň zasmát. Poznáváte v našich filozofických vtipech každodenní kalamity i vlastního žití? Vaše děti usoudily, že uklízet si v pokoji je pod jejich úroveň a bezesporu na ně čeká zářná kariéra kavárenského povaleče, partner podle počtu ležérně pohozených ponožek pravděpodobně aspiruje na tutéž životní dráhu, vaše matka se domnívá, že dokud se nestanete dolarovým multimilionářem/nenaučíte se svíčkovou, nebude váš život zcela kompletní a soused vás od posledních nedokonale umytých schodů zdraví jen velmi úsečně.

Do toho s železnou pravidelností jednou týdně nastane pondělí, kterým odstartuje pracovní kolotoč a média na vás valí negativní zprávy s takovou kadencí, že konec světa už se v nejbližších minutách jistě zdvořile otáže, zda smí vstoupit. Proto je důležité zachovat si optimismus a od toho je tu naše sbírka filozofických vtipů. Doporučujeme užívat několikrát denně. Vedlejšími účinky jsou nekontrolovatelné záchvaty smíchu.

 • S ohledem na to, jak citlivě používají řidiči pražské MHD brzdy, mi přijde název lítačka zcela správný...
 • Říkali, že ze Sýrie přijdou hlavně doktoři. Zdá se, že do Kolína nad Rýnem přišli zejména gynekologové...
 • Víte, k čemu slouží kyselé odpovědi? K neutralizaci zásadních otázek.
 • Když má vlak zpoždění, kupuji si dětskou jízdenku. Když mi pak průvodčí vyčítá, proč mám dětskou, řeknu mu, že na ten vlak už čekám od 14ti.
 • Když čtu a slyším ty dementní názory všude kolem, tak mě napadá, že by se k získání volebního práva měly dělat psychotesty.
 • Tento rok se situace zcela obrátila – silničáři zastihli zimu nepřipravenou.
 • Nesváděj to na Vánoce... ...tlustá jsi byla už v létě.
 • Pokud nechceš sarkastický odpověďi, nepokládej mi debilní dotazy.
 • Letos ode mě žádné vánoční dárky nečekejte... ...zase věřím na Ježíška.
 • Nebýt Facebooku, nikdy bychom se nedozvěděli, jak vypadají zrcadla a koupelny našich přátel.
 • Napiš do komentáře název filmu a jedno ze slov změň na "pivo".
 • Věnujte chvilku tomu, abyste se zamysleli, jak těžký to museli mít ve škole vaši rodiče. Museli všechno zvládnout bez Google a Wikipedie.