filozofické kreslené vtipy

Na život s humorem

Život by byl o poznání jednodušší, pokud by byl bezesporu i tak zázračný okamžik zrození uspořádán přece jen poněkud jinak. V termínu příchodu na svět by prostě s každým člověkem měl být k dispozici také manuál s návodem na příštích několik desítek let existence.

Otázky po smyslu lidského bytí trápí totiž lidstvo odpradávna. Kdo jsme a kam směřujeme a proč? Mnozí se na ně pokusili odpovědět se vší vážností. A celá řada osob také pochopila, že život nepřináší pouze ty příjemné aspekty. Dobro však bez zla nemůže být a jak čelit oněm méně příznivým momentům?

Recept je poměrně snadný. Měli bychom se jim rozhodně dokázat postavit s humorem a leckdy i potřebnou dávkou sarkasmu a sebeironie. Kreslené filozofické vtipy nejen pobaví, ale také odkryjí velkou pravdu. Mnohdy v jejich odkazu dozajista věrně poznáte sebe nebo svoje nejbližší, odrážejí se v nich totiž situace důvěrně známé.

Poznáváte se také

Než nám tedy k životům někdo nadělí uživatelskou příručku, pojďme se právě alespoň zasmát. Poznáváte v našich filozofických vtipech každodenní kalamity i vlastního žití? Vaše děti usoudily, že uklízet si v pokoji je pod jejich úroveň a bezesporu na ně čeká zářná kariéra kavárenského povaleče, partner podle počtu ležérně pohozených ponožek pravděpodobně aspiruje na tutéž životní dráhu, vaše matka se domnívá, že dokud se nestanete dolarovým multimilionářem/nenaučíte se svíčkovou, nebude váš život zcela kompletní a soused vás od posledních nedokonale umytých schodů zdraví jen velmi úsečně.

Do toho s železnou pravidelností jednou týdně nastane pondělí, kterým odstartuje pracovní kolotoč a média na vás valí negativní zprávy s takovou kadencí, že konec světa už se v nejbližších minutách jistě zdvořile otáže, zda smí vstoupit. Proto je důležité zachovat si optimismus a od toho je tu naše sbírka filozofických vtipů. Doporučujeme užívat několikrát denně. Vedlejšími účinky jsou nekontrolovatelné záchvaty smíchu.

 • Je potřeba začít hledat viníky našich neúspěchů !
 • Věděli jste, že plamen svíčky smrdí jako spálené chlupy z nosu?
 • Ptáte se, proč sousedi vždycky vrtaj o víkendu ráno? Je to jednoduché, podle feng shui jsou tou dobou nejměkčí stěny!
 • Občas si říkám, že se na všechno vykašlu a budu striptérka... ...pak mi ale dojde, že neumím tančit a jsem tlustá.
 • Předvánoční čas... ...neboli období, kdy v práci utratíte při nákupech na e-shopech za den víc peněz, než jste vydělali.
 • Co z toho, že zítra bude lépe, když vždy, když se ráno probudím, je dnes.
 • Tahle část roku není nic pro mě... Kdybych chtěl vstávat za tmy a vracet se domů za tmy, narodil bych se jako krtek...
 • Nejsem si jistý, zda by se po včerejšku neměl přejmenovat Zlatý slavík na hnědou orlici...
 • Na Vánoce nejvíc potěší dárek vyrobený dítětem... ...proto se chystám pořídit si Iphone a boty Nike.
 • 17.listopad '39: Nacisté potlačili odpor vysokoškoláků proti nacistickému zlu. 17.listopad '15: Prezident Zeman oslavuje s neonacisty popírání lidských práv a demokracie.
 • Nejhorší není to, že nám satan vyhlásil válku. Horší je, že někteří z nás s ním uzavřeli přiměří.
 • Když se dva lidé líbají, vytvoří trubici dlouhou zhruba 18 metrů s konečníkem na obou koncích.