filozofické kreslené vtipy

Na život s humorem

Život by byl o poznání jednodušší, pokud by byl bezesporu i tak zázračný okamžik zrození uspořádán přece jen poněkud jinak. V termínu příchodu na svět by prostě s každým člověkem měl být k dispozici také manuál s návodem na příštích několik desítek let existence.

Otázky po smyslu lidského bytí trápí totiž lidstvo odpradávna. Kdo jsme a kam směřujeme a proč? Mnozí se na ně pokusili odpovědět se vší vážností. A celá řada osob také pochopila, že život nepřináší pouze ty příjemné aspekty. Dobro však bez zla nemůže být a jak čelit oněm méně příznivým momentům?

Recept je poměrně snadný. Měli bychom se jim rozhodně dokázat postavit s humorem a leckdy i potřebnou dávkou sarkasmu a sebeironie. Kreslené filozofické vtipy nejen pobaví, ale také odkryjí velkou pravdu. Mnohdy v jejich odkazu dozajista věrně poznáte sebe nebo svoje nejbližší, odrážejí se v nich totiž situace důvěrně známé.

Poznáváte se také

Než nám tedy k životům někdo nadělí uživatelskou příručku, pojďme se právě alespoň zasmát. Poznáváte v našich filozofických vtipech každodenní kalamity i vlastního žití? Vaše děti usoudily, že uklízet si v pokoji je pod jejich úroveň a bezesporu na ně čeká zářná kariéra kavárenského povaleče, partner podle počtu ležérně pohozených ponožek pravděpodobně aspiruje na tutéž životní dráhu, vaše matka se domnívá, že dokud se nestanete dolarovým multimilionářem/nenaučíte se svíčkovou, nebude váš život zcela kompletní a soused vás od posledních nedokonale umytých schodů zdraví jen velmi úsečně.

Do toho s železnou pravidelností jednou týdně nastane pondělí, kterým odstartuje pracovní kolotoč a média na vás valí negativní zprávy s takovou kadencí, že konec světa už se v nejbližších minutách jistě zdvořile otáže, zda smí vstoupit. Proto je důležité zachovat si optimismus a od toho je tu naše sbírka filozofických vtipů. Doporučujeme užívat několikrát denně. Vedlejšími účinky jsou nekontrolovatelné záchvaty smíchu.

 • Vykouřená cigareta zkracuje život o 2 minuty, vypitá láhev rumu o 4 minuty a pracovní den o 8 hodin.
 • České Dráhy dnes v noci podnikly první pokus prorazit do tramvajové dopravy. Neúspěšný.
 • Slyšeli jste už o poslední novince, kterou vláda chystá pro to, abychom se měli lépe? My také ne!
 • Růža prej končí s hokejem. Dostal totiž údajně 2x půl míče, tak to dal dohromady a teď se vrhne na fotbal.
 • Pokud se neobjeví někdo z budoucnosti, aby tě zastavil, tak to zas tak špatný nápad být nemůže.
 • Trpíš nespavostí? Koukni na to z té lepší stránky... ...třikrát se vyspíš a už jsou vánoce!
 • Ač se to nezdá, to, že Janičku zprostili viny, je největším trestem pro mě...
 • Můj penis byl v Guinnessově knize rekordů... ...dokud mě knihovník nevyhodil.
 • Když změníte ve slově "pondělí" tři písmena a čtyři přidáte, vyjde vám "absolutní zlo" To nemůže být náhoda!
 • Jako velitel všech ožralých prasat a milovník proteinu... Budu žít věčně!
 • Kdybych byl kytka, dal bych si sakra velkej pozor, abych nekvetl na Valentýna...
 • Myslím si, že falešné dálniční známky jsou zcela adekvátní reakcí na naše falešné dálnice...