kreslené vtipy o alkoholu

V hlavní roli pár promile

Alkohol je tím nejlepším režisérem, neboť bývá tvůrcem mimořádně veselých situací. Hlavně těch, které si na druhý den pamatujete (alespoň v hrubých obrysech, takže máte potuchy o tom, zda to, co se odehrávalo, bylo v mezích zákona a morálky), tím pádem v nich zpravidla také nehrajete hlavní roli.

To pak zmatenému nešťastníkovi rádi škodolibě ještě přidáte k zážitkům uplynulých hodin nějaký ten vtip o alkoholu jako bonus a bavíte se jeho urputnou snahou si buď vzpomenout na to nejzásadnější, případně alespoň zamést veškeré stopy předešlého večera v prastarého hesla, které moudře hlásá, že co si nepamatujete, to se nestalo.

Když promluví alkohol

Mimo zarytých abstinentů, těhotných či kojících si většina z nás příležitostně ráda dá nějakou tu skleničku na žal, na radost ze života v příjemné společnosti nebo prostě trochu na kuráž, když se chceme poněkud uvolnit. A hned máte pocit, že vám patří svět, přestože jinak nejste v rámci společenské konverzace úplně obratní a obvykle je vaší nejvíce invenční větou poznámka o mimořádně horkém (v červenci) či studeném (leden) počasí. Váš kredit ve společnosti však stoupá úměrně s hladinkou, starosti i povinnosti odcházejí, deadliny se příjemně vzdalují, což přetrvá minimálně do pondělního rána. Kdy zjistíte, že jsou nevratně pryč. Jen u svého vedení nejspíš řešení pracovních problémů tak nějak samospádem nevysvětlíte, takže přemýšlíte, jak z toho na počátku týdne po příchodu do zaměstnaní elegantně vybruslíte.

Kocovina by nakonec mohla být pro absenci adekvátní omluvou, ne? Po vydatné dávce alkoholu je vám nepopiratelně hůř než při rýmičce. Vtipy o alkoholu za takové situace zavánějí sice spíše velmi černým humorem, nicméně jste vzdor mnoha zaručeným receptům proti těžkým ránům ještě nepřišli na ten, který by vás zbavil všech nepříjemností obratem. Tak co zbývá než brát takovou situaci alespoň zvesela, že? Možná vás tedy náš web poněkud inspiruje. Vtipy o alkoholu totiž píše běžný život a většina z nás alespoň některou z těchto situací zažila na vlastní kůži.

 • Je jedno, jestli je sklenice poloplná nebo poloprázdná. Evidentně je tam místo pro víc alkoholu
 • Nikdy jsem nebyla zamilovaná. Ale předpokládám, že to bude podobný pocit, jako když vám v jednu ráno ve fastfoodu podávají pizzu.
 • Rum je jed. Jsem otrávený, když ho nemám...
 • Alkohol kazí zrak, ale já mám raději brýle než žízeň.
 • Mám jednu superschopnost: Umím proměnit alkohol na výčitky svědomí.
 • Říká se, že čas zahojí všechny rány... No, je pravda, že Becherovce chvíli trvá, než začne působit. Milius Becherovkus Zemákus
 • Prezident Zeman varuje: "Pokud nebudete pít alkohol, skončíte jako Hitler!"
 • Žena mi vynadala, že jsem přišel pozdě z hospody... ...ještě víc se ale rozčílila, když jsem jí řekl, že si jen jdu pro kytaru.
 • Realita je iluze způsobená nedostatkem alkoholu
 • Přihlásil jsem se do Klubu Anonymních alkoholiků... ...už třetí den chlastám a ani nevím s kým!!
 • Zeman má silnou podporu. Podepírá ho jeho hůl!
 • ,,…navštivte půvabnou pražskou čtvrť, která se jmenuje Bohnice, a nechte se tam sakra do konce svého funkčního období hospitalizovat." Mil Oshkun-da Zeman