kreslené vtipy o alkoholu

V hlavní roli pár promile

Alkohol je tím nejlepším režisérem, neboť bývá tvůrcem mimořádně veselých situací. Hlavně těch, které si na druhý den pamatujete (alespoň v hrubých obrysech, takže máte potuchy o tom, zda to, co se odehrávalo, bylo v mezích zákona a morálky), tím pádem v nich zpravidla také nehrajete hlavní roli.

To pak zmatenému nešťastníkovi rádi škodolibě ještě přidáte k zážitkům uplynulých hodin nějaký ten vtip o alkoholu jako bonus a bavíte se jeho urputnou snahou si buď vzpomenout na to nejzásadnější, případně alespoň zamést veškeré stopy předešlého večera v prastarého hesla, které moudře hlásá, že co si nepamatujete, to se nestalo.

Když promluví alkohol

Mimo zarytých abstinentů, těhotných či kojících si většina z nás příležitostně ráda dá nějakou tu skleničku na žal, na radost ze života v příjemné společnosti nebo prostě trochu na kuráž, když se chceme poněkud uvolnit. A hned máte pocit, že vám patří svět, přestože jinak nejste v rámci společenské konverzace úplně obratní a obvykle je vaší nejvíce invenční větou poznámka o mimořádně horkém (v červenci) či studeném (leden) počasí. Váš kredit ve společnosti však stoupá úměrně s hladinkou, starosti i povinnosti odcházejí, deadliny se příjemně vzdalují, což přetrvá minimálně do pondělního rána. Kdy zjistíte, že jsou nevratně pryč. Jen u svého vedení nejspíš řešení pracovních problémů tak nějak samospádem nevysvětlíte, takže přemýšlíte, jak z toho na počátku týdne po příchodu do zaměstnaní elegantně vybruslíte.

Kocovina by nakonec mohla být pro absenci adekvátní omluvou, ne? Po vydatné dávce alkoholu je vám nepopiratelně hůř než při rýmičce. Vtipy o alkoholu za takové situace zavánějí sice spíše velmi černým humorem, nicméně jste vzdor mnoha zaručeným receptům proti těžkým ránům ještě nepřišli na ten, který by vás zbavil všech nepříjemností obratem. Tak co zbývá než brát takovou situaci alespoň zvesela, že? Možná vás tedy náš web poněkud inspiruje. Vtipy o alkoholu totiž píše běžný život a většina z nás alespoň některou z těchto situací zažila na vlastní kůži.

 • Tak. A teď Vás poučím o nějaké kokotině.
 • Sem piš text.
 • Zastavám názor, že sport a politika se nemají míchat. Proto bych jako politik rád pozdravil naše sportovce v Pekingu.
 • Pražská kavárna nevoní tak akorát moskevskému kolchozu.
 • Proč Ovar přesunul novoroční projev na vánoční svátky?  Protože... se ze silvestrovské opice léčí vždy až do oslav Vítězného února.
 • Komouš.
 • Na předvánočním čase mám nejradši, že když si skočím do krámu jen pro flašku rumu, nepřijde to nikomu divný.
 • Že jsem se ožral? No přece to po Milošovi nevylijeme.
 • Uvařil jsem si ráno čaj na dobré zažívání. Teď čekám, co za celý den dobrého zažiju.
 • Mnozí tvrdí, že focení prezidenta v rozkladu je nedůstojné. Prosím vás, co bylo kdy důstojné na Miloši Zemanovi?
 • Alkohol vaše problémy nevyřeší. Ale mléko taky ne.
 • Když se mladý prognostik sápal k moci, posmíval se Jakešovi. A pak, že spravedlnost neexistuje.